ДПА: Наместо кратење на плати, раскин на сите договори со партиски членови

3 копии

Од Демократската партија на Албанците (ДПА) на денешната прес-конференција истакнаа дека се против минимална плата за вработените во јавната администрација. ...
| | веќе видена | слични

ДПА бара еднократна парична помош за социјално ранливите категорија кои едвај опстануваат во време на ширење на коронавирус. Од Комисијата за социјални работи ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за социјална политика при Демократската партија на Албанците на прес-конференција ги критикуваше постапките на властите во ситуација на пандемија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 525 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 268 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија во принцип ги поддржува заложбите за порестриктивни мерки во борбата со коронавирусот Ковид-19, но смета дека одлуката за уште ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 855 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 266 | | | веќе видена

Владата уште еднаш ги потсетува граѓаните за новите мерки. Од денеска, велат оттаму, стартува Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПА: Наместо кратење на плати, раскин на сите договори со партиски членови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: