КЛУЧНА НЕДЕЛА ЗА ИТАЛИЈА - Државата мора да го издржи следниот бран на коронавирусот


Успорувањето на ширењето на „Ковид-19“ во Италија е добар знак, а експертите очекуваат врвот на епидемијата во оваа земја да биде оваа недела, така што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Вкупниот број на случаи на коронавирус во светот надмина еден милион, при што во моментов се заразени 1.000 168 лица. За само една недела овој број се зголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите во Ломбардија, жариштето на вирусот Ковид-19 во Италија, предвидуваат пад на бројот на новозаразени во наредните денови, но предупредуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Италија веќе неколку седмици е загатка за здравствените експерти – како земјата со само 60 милиони жители може да има најмногу смртни случаи од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 442 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 175 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. -На подрачјето на двете општни, кои со ...
сите 309 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 135 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КЛУЧНА НЕДЕЛА ЗА ИТАЛИЈА - Државата мора да го издржи следниот бран на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: