МОК: Здравјето во прв план, ја поддржуваме одлуката за одложување на Игрите!

Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради епидемијата на коронавирусот, а до последен момент не се знаеше што ќе биде со Летните олимписки ...
| | веќе видена | слични

Организаторите на Летните олимписки игри го предадоа олимпискиот пламен на властите во Фукушима, каде ќе биде следните неколку месеци, бидејќи најголемата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трансферот на Летните олимписки игри во Токио од оваа за следната година ќе ја чини економијата на Јапонија 5,8 милијарди долари. Олимписките игри требаше да ...
| | веќе видена | слични

Идејата на претседателот на ИОК, Томас Бах, игрите да се одржат идната пролет не науде на доволна поддршка и поради тоа е прифатен терминот кој го предложија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОК: Здравјето во прв план, ја поддржуваме одлуката за одложување на Игрите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: