Докторка на дежурство кај родилките во Чаир: „По 17 породувања убаво е кога ќе те прашаат дали се чуваш“

3 копии

 Докторка од гинеколошкиот оддел во Чаир објави Фејсбук статус во кој ја искажува благодарноста за визирите кои ги добила за време на дежурство. Уште еден и ...
| | веќе видена | слични

Чаирско дежурство …. 17 раѓања И кога мислиш дека само дежурната екипа и родилките останале на светов – некој ќе ти се јави и ќе те праша дали се чуваш и пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на месецов, соопшти Министерството за ...
сите 744 | | | веќе видена

Владата не може да посегне по Вториот пензиски столб. Вториот пензиски столб се пари на секој осигуреник лично, напиша премиерот Оливер Спасовски на својот ...
сите 234 | | | веќе видена

Почна пребројувањето на штетите од коронавирусот во економијата. Од угостителскиот сектор најавија дека е можно 29.000 вработени да останат без работа – тоа ...
сите 444 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 260 | | | веќе видена

Болницата Плодност Битола преку соопштение објавено на социјалните мрежи информира за нови позитивни случаи на коронавирус. Ковид-19 е утрден кај двајца ...
сите 234 | | | веќе видена

Како што информираше МВР, во текот на вчерашниот ден полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит пазар, при извршен преглед кај Е.А.(31) од Скопје, ...
сите 334 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Докторка на дежурство кај родилките во Чаир: „По 17 породувања убаво е кога ќе те прашаат дали се чуваш“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: