Институтот за јавно здравје направи темелна и комплетна дезинфекција на ресторанот каде Цаца предаваше на симпозиум


Сопственикот на ресторанот во кој се одржа симпозиумот на доктори на кој предаваше и докторката Нина Цаца Биљановска, кој во моментов се лекува од коронавирус, ...
| | веќе видена | слични

Уште три лица од приватната гинеколошко акушерска болница „Плодност“ во Битола се позитивни на Ковид-19. Станува збор за анестезиолог, гинеколог и една ...
| | веќе видена | слични

Уште три медицински лица од гинеколошко-акушерската приватна болница „Плодност“ во Битола се позитивни на коронавирусот, информираше болницата во соопштение до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болницата Плодност Битола преку соопштение објавено на социјалните мрежи информира за нови позитивни случаи на коронавирус. Ковид-19 е утрден кај двајца ...
| | веќе видена | слични

Уште тројца вработени во гинеколошко-акушерската болница „Плодност“ во Битола се заразени од коронавирус. Двајца од нив се битолчани анестезиолог и медицинска ...
| | веќе видена | слични

Двајца доктори, еден анестезиолог и еден гинеколог, и една медицинска сестра од приватната болница „Плодност“ во Битола се позитивни на коронавирус. Од ...
| | веќе видена | слични

Со пост на Фејсбук, директорот на болницата „Плодност“ од Битола, Таше Трпчевски, го повика министерот за здравство Венко Филипче да спроведе масовно ...
| | веќе видена | слични

По информациите за нови три случаи во Битола, соопштени пред два дена од страна на министерството за здравство и по бројните шпекулации во јавноста, денеска до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институтот за јавно здравје направи темелна и комплетна дезинфекција на ресторанот каде Цаца предаваше на симпозиум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: