Макпетрол ИНФО-ПОИНТ: Совети за дезинфекција на возилата


Корона вирусот временски различно се задржува на површините, па така на челик останува од осам часа до пет дана, што зависи од висината на температурата.Што е ...
| | веќе видена | слични

Доктор Горан Белојевиќ од Србија вели дека во овие времиња треба да заборавиме на гушкање, да се бакнуваме, да се ракуваме… На прашањето што може да послужи ...
| | веќе видена | слични

За да се заштитат од заразување со коронавирусот, Светската здравствена организација ги советува луѓето не само да ги мијат рацете често, туку и површините со ...
| | веќе видена | слични

Сега, додека пандемјата на коронавирусот се шири низ светот, најважно е да бидеме свесни и одговорни како кон себе така и кон своето опкружување. Бидејќи имаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите со денови предупредувааат дека коронавирусот се задржува на одредени површини, па важно одредени предмети во домот редовно да се дезинфицираат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се сретнал со семејството на Емилија Динева и градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов. „На ...
сите 283 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 488 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макпетрол ИНФО-ПОИНТ: Совети за дезинфекција на возилата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: