Shimon робот кој свири на инструмент и пишува песни


Откако веќе две недели по ред членовите на српската рок група „Ван Гог“ под слоган „Кој пее зло не мисли“, секоја вечер одржуваат свирки во живо на Инстаграм и ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден во музичката историја, како на Балканот, така и на светско ниво, ќе го паметиме по создавањето на неколку исклучително квалитетни песни, но и ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден во музичката историја ќе го паметиме најмногу по раѓањето на легендарниот Бетовен, но и по уште неколку важни настани за кои можете да прочитате ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден во музичката историја го одбележуваат неколку клучни настани, помеѓу кои слободно може да се оддели раѓањето на кралицата на соул музиката – ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден во музичката историја ќе го паметиме по неколку успешни изданија кои се објавени токму на 24 март, како и по раѓањето на популарната Нена, ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден во музичката историја го паметиме по неколку настани, а веројатно најмногу по албумот насловен „Елвис Присли“, првото официјално издание на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Дупката во буџетот постојано се поместува, од 1 милијарда и 200 милиони евра за која Заев збореше до пред некој ден, вчера велат дека стана 2 милијарди па ќе ...
сите 213 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Shimon робот кој свири на инструмент и пишува песни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: