Учете Python со Костадин Ристовски: Превод на над 100 јазици со 5 линии код во Python


и што ова може да значи за коронавирусот Веќе илјадници години научниците и лекарите забележуваат дека заболувањата од некои болести, како што се детската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од најпознатите светски пулмолози и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, д-р. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија ...
| | веќе видена | слични

Доктор Волвганг Водард кој е познат пулмолог и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, е дел од научниците и лекари во Германија кои имаат различно ...
| | веќе видена | слични

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 291 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 230 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 298 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 328 | | | веќе видена

– Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вечерва нагласи дека потребно е да се стави крај на разликите во преговарачкиот процес меѓу позиција и ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учете Python со Костадин Ристовски: Превод на над 100 јазици со 5 линии код во Python

Од:
До кого (е-маил):
Порака: