Ford и FCA ќе произведуваат респиратори, маски и заштитни визири

Како што пандемијата на коронавирусот се повеќе се шири низ САД, во производство на заштитни средства и медицинска опрема се вклучуваат и компаниите кои немаат ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Италијанскиот производител на луксузни автомобили „Ламборгини“ претвори некои оддели во својата фабрика „Сант’Агата болоњезе“ во погони за производство на ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот производител на луксузни автомобили Ламборџини се приклучи во борбата против пандемијата на коронавирусот и ќе произведува заштитни маски и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ford и FCA ќе произведуваат респиратори, маски и заштитни визири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: