Генерацијата на Панчев и Најдоски во конкуренција за најдобра во историјата

Шампионската генерација на Црвена Звезда од 1991 година се наоѓа во конкуренција за најдобра во историјата, во изборот на шпанска Марка. На листата се наоѓаат ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Црвена звезда собраа значителни средства со кои ќе купат неколку респиратори и тестови за коронавирус, потврдија од клубот. Фудбалерите презедоа ...
| | веќе видена | слични

Деновиве „Марка“ прави избор на најдобар тим во светот во историјата. Читателите на престижниот и влијателен спортски весник од Мадрид, гласаат за тоа кој е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарската легенда од овие простори Борислав Бора Станковиќ денеска беше погребан на Новите гробишта во Белград. На погребот присуствуваа само членови на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерацијата на Панчев и Најдоски во конкуренција за најдобра во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: