Dave`s Kitchen: Појадок готов за 5 минути


Направете моќен лек за стомачни тегоби, ликер од мушмули. Ви требаат килограм мушмули со литар и половина вода, по литар вотка и сок од јаболки, 300 грама ...
| | веќе видена | слични

Направете средство за дезинфекција дома со помош на Доместос. Економски прифатливо, брзо и може да го направи секој, но ВАЖНО е дека не се користи на раце, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овој момент се изработува решението кое ќе бара законска измена со цел породилното отсуство да се продолжи, затоа што на мајките на кои им завршува во овој ...
сите 802 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести се примени девет нови заболени од коронавирус, со што вкупниот број хоспитализирани е 59, 12 се со потешка клиничка слика од ...
сите 263 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 296 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Dave`s Kitchen: Појадок готов за 5 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: