СЗО: Изолацијата не е доволна за да се искорени епидемијата


7 копии

Повеќе од 95 проценти од оние кои починале од коронавирус во Европа имаат повеќе од 60 години, но идејата дека COVID-19 ги погодува само постарите луѓе е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Шефот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа, Ханс Клуге, рече дека официјалните податоци покажуваат дека повеќе од 95 отсто од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Кореја нема ниеден заразен со коронавирус, рекол за France Presse висок службеник задолжен за здравството во Пјонгјанг, иако некои земји се сомневаат ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) вели дека годините не се пресуден фактор за некој да биде заразен од Ковид-19 и дека тврдењето оти само постарите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Кореја нема ниту еден случај на заболен со новиот коронавирус, изјави висок функционер од Министерството за здравство, додека некои земји се сомневаат ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација објави дека повеќе од 95% од починатите од КОВИД-19 во Европа имале над 60 години. Сепак, оттаму предупредуваат дека болеста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајца пациенти позитивни на Ковид-19 починаа од компликации поради инфекцијата, дознава Алсат. Според Алсат едниот од починатите е од Скопје, а другиот од ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 145 | | | веќе видена

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 283 | | | веќе видена

Во врска со објавата на министерот Филипче дека еден новинар е позитивен на КОВИД-19, телевизијата Канал 5 чиј новинар е Гоце Михајловски, се јави со ...
сите 246 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Изолацијата не е доволна за да се искорени епидемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: