ПОРАКИ ОД ЕСНАФОТ Изнаоѓање оптимални, а не максимални мерки


6 копии

Стопанската комора на Македонија го поздравува влезот на земјава во НАТО. Нагласува дека со овој чин е остварена нашата повеќедецениска стратешка цел со која, ...
| | веќе видена | слични

Бизнисот го поздравува влезот на земјава во НАТО и смета дека тоа ќе биде значајна придобивка за земјава. Од Стопанската комора на Македонија велат дека н ...
| | веќе видена | слични

Нашата земја и формално стана членка на НАТО. Тоа е голем ден за македонската држава и важен момент во нашата историја. Остварена е повеќедецениската стратешка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стопанската комора на Македонија апелира, не само до своите членки, туку и до сите други компании, во рамки на своите можности да и помогнат на пошироката ...
| | веќе видена | слични

По овој повод, главниот советник на Управниот одбор на Комората за економски прашања, Зоран Јовановски преку видео-изјава потсетува што досега имаат сторено ...
| | веќе видена | слични

Ова е време кога сите заедно треба да преживееме. Притоа, секој го прави тоа што може и помага колку може. Од почетокот на коронавирус кризата, бројни компании ...
| | веќе видена | слични

Ова е време кога сите заедно треба да преживееме. Притоа, секој го прави тоа што може и помага колку може. Зоран Јовановски, главен советник на Управниот одбор ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија соопшти дека активно комуницира со Стопанската комора на Србија во врска со информациите дека има застој во транспортот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем во земјава е подготвен да прими многу поголем број пациенти отколку што сега се третираат во болниците, а спремен е и за пикот на ...
сите 682 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 286 | | | веќе видена

Една текстилна компанија од Прилеп е затворена и сите вработени се ставени во cамозилација поради зapaза со кopoна вирус на една 59 годишна вработена. ...
сите 175 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 275 | | | веќе видена

Квази мерките на СДСМ оставаат илјадници граѓани без приходи. 33.000 работници во секторот туризам и угостителство, каде спаѓаат : хотели, ресторани, кафеани и ...
сите 233 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека сите пациенти кои се детектираат како позитиви на тестовите на антитела кои ги праби болницата Систина, задолжително ...
сите 119 | | | веќе видена

Владата не може да посегне по вториот пензиски столб. Вториот пензиски столб се пари на секој осигуреник лично. Вака премиерот Оливер Спасовски одговара на ...
сите 165 | | | веќе видена

Тројца од персоналот на битолската болница „Плодност“ се позитивни на коронавирус. Станува збор за двајца доктори - еден анестезиолог и еден гиеколог и една ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОРАКИ ОД ЕСНАФОТ Изнаоѓање оптимални, а не максимални мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: