Бомба пред тетовскиот затвор

Триесетгодишник од Тетово, вработен во тетовскиот затвор, во утринските часови на 26 март во близина на оваа установа, покрај своето возило „фолксваген бора“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
6 копии
2 копии
7 копии
2 копии

На 22.03.2020 во 18.00 часот во СВР Куманово, С.Р.(62) од с.Табановце пријавил дека на банкина покрај автопат Куманово-Граничен премин „Табановце“, во близина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На почетокот и во текот на следната недела, се очекува поставување т.н мобилна болница, на просторот до Клиниката за инфективни болести. Тука ќе бидат ...
сите 485 | | | веќе видена

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев во врска со предложените мерки од страна на поранешниот премиер Зоран Заев за кастрење на платите на ...
сите 347 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 182 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Т.Ц. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 608 | | | веќе видена

Ова на Скопје му покажува дека склучувањето на политички храбри договори со соседите на крајот се исплатува. Но, времето да се стигне до оваа точка исто така ...
сите 341 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев порачува дека негова задача е да обезбеди подеднакво спроведување на законот на целата територија на ...
сите 255 | | | веќе видена

Словенечките здравствени власти соопштија дека уште три лица починале во земјата како последица од коронавирусот. Се работи за постари луѓе, а дел од нив биле ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бомба пред тетовскиот затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: