Прв играч од НБА кој се излечи од коронавирус, камерман од мечот Детроит – Јута се бори за живот


3 копии

Кошаркарот на Детроит Пистонс, Кристијан Вуд го победи коронавирусот комплетно заздравувајќи од оваа болест, потврди неговиот агент Адам Пенсак. Вуд беше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јута Џез објави дека Руди Гобер и Донован Мичел се излекувани од Коронавирус и моментно во клубот ниту еден играч или луѓе од персоналот не се позитивни на ...
| | веќе видена | слични

Џоел Ембид и Карл Ентони Таунс беа исклучени на мечот меѓу Минесота и Филаделфија во НБА лигата поради жестока физичка пресметка, но сега „воените секири се ...
| | веќе видена | слични

Марк Кјубан е оптимист и очекува НБА-лигата да продолжи во средината на мај. Во интервју преку скајп сопственикот на Далас маверикс вели дека на луѓето им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв играч од НБА кој се излечи од коронавирус, камерман од мечот Детроит – Јута се бори за живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: