Научете го детето да рециклира за подобра иднина!


Нема книги за тоа како да разговарате со децата за глобалната пандемија. Ви носиме совети од тројца експерти, кои објаснуваат што да им кажете на децата за ...
| | веќе видена | слични

„Лала Шоу" е релативно нов, детски јутјуб канал кој е прозорец кон светот на четиригодишната Лаура од Скопје. Таа заедно со нејзиното другарче Фуфи ги учат ...
| | веќе видена | слични

Во овој период, се чини дека на децата им е најздодевно и родителите постојано мора да бараат нешто ново со што ќе ги забавуваат. Готвењето е корисна активност ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата го погоди секој сегмент од општественото живеење. Во момент кога не можете да ги смените околностите надвор, ви преостанува само да се менувате ...
| | веќе видена | слични

 Нормално е членовите на семејството понекогаш да се расправаат и да не се согласуваат за сè. Повеќето конфликти се јавуваат меѓу родителите и нивните деца. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 356 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 277 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 234 | | | веќе видена

Највисоката трговска маржа на стоките ќе важи до завршувањето на траењето на вонредната состојба, а влезе на сила од вчера. -Во „Службен весник " бр. 79/20 е ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научете го детето да рециклира за подобра иднина!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: