„Карантински приказни“ – акција на ТРИ за пишување раскази во време на изолација


5 копии

Издавачкиот центар ТРИ ја почна акцијата „Пишувачки предизвик: Карантински приказни – Антологија на изолацијата“. -Нејзина цел е да се поттикнат и соберат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Почнуваме со предизвик што го нарековме „Карантински приказни – Антологија на изолацијата“. Со ова сакаме да ги поттикнеме и собереме најоригиналните, ...
| | веќе видена | слични

-Нејзина цел е да се поттикнат и соберат најоригиналните и најинтересните раскази настанати во ова тешко време што сме принудени да го поминеме во изолација и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нелогично е да зборуваме за кратење на плати кога еден куп нови авторски договори се потпишуваат од страна на 65 државни институции, истакна во вечерашната ...
сите 445 | | | веќе видена

Од понеделник тимови од министерството за здравство ќе бидат подготвени за мобилни тестирања, а ќе ги опфатат лицата и категориите коишто ќе бидат посочени од ...
сите 163 | | | веќе видена

Денес на пресконференција на министерот Венко Филипче беше запрашан за состојбата на коронавирусот во Велес.На министерот му беше посочено дека во изјавите на ...
сите 219 | | | веќе видена

Македонската амбасада во САД информира дека во тековните вонредни услови како последица на пандемијата со коронавирус дневно добиваат над десетина барања од ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Карантински приказни“ – акција на ТРИ за пишување раскази во време на изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: