Консумирањето кафе носи ГОЛЕМ БРОЈ ПРИДОБИВКИ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ

Овие растенија ќе помогнат во заштита на вашите бели дробови, зајакнување на вашиот имунолошки систем и обнова на клетките во вашето тело. Во екот на епидемија ...
| | веќе видена | слични

Солта е важна за правилно функционирање на човечкиот организам, но прекумерниот внес на истата остава сериозни последици врз имунолошкиот систем. Во овој ...
| | веќе видена | слични

Витаминот Ц ни е потребен особено во сезоната на коронавирусот, зашто само со силен имунитет може да се одбраниме од вирусите. Но, ако сметавте дека најмногу ...
| | веќе видена | слични

Стручњаците советуваат дека во ваквата состојба најважно е да се посвети внимание на здравите навики, како што е здравата исхрана и физичката активност, ...
| | веќе видена | слични

Солта е важна алка за правилното функционирање на човечкиот организам, но кога се внесуваат големи количини, може да остави сериозни последици по имунитетот. ...
| | веќе видена | слични

Иако нема причина за паника доколку се внимава и се следат правилата и превентивните мерки, сепак, многу родители се загрижени за своите мали деца заради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 540 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 195 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена

Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
сите 742 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Консумирањето кафе носи ГОЛЕМ БРОЈ ПРИДОБИВКИ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: