Руски конвој ја носи медицинската помош за Бергамо (ВИДЕО)


2 копии

„Критиката од САД насочена кон помошта на Русија за Италија во борбата против коронавирусот е неоснована, цинична и неморална“, изјави рускиот амбасадор во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските лекари кои стигнаа во Ломбардија за да им помогнат на Италијанците во лекувањето на пациентите заразени со коронавирус, утврдиле неколку, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските доктори кои што пристигнале во Ломбардија за да им помогнат на Италијанците во лечењето на заразените пациенти од коронавирусот, утврдиле неколку ...
| | веќе видена | слични

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов истакна дека критиките на сметка на руската помош за Италија против Ковид-19 се неосновани, неморални и цинични. Тој ...
| | веќе видена | слични

Критиките на сметка на руската на руската помош за Италија против коронавирусот се неосновани, цинични и неморални, смета амбасадорот на Русија во САД, ...
| | веќе видена | слични

Болницата денеска е поставена за лекување на пациентите со коронавирус во Бергамо. Според руското Министерство за одбрана (МО), болницата се очекува да прима ...
| | веќе видена | слични

Припадници на руските воени сили заедно со италијанските карабиљери интензивно вршат дезинфекција во делови од италијанската област Ломбардија која е ...
| | веќе видена | слични

Руските воени специјалци, заедно со италијанските колеги, дезинфицирале три дома за стари лица во северната италијанска покраина Ломбардија, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски конвој ја носи медицинската помош за Бергамо (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: