Трипуновски: Имаме обврска кон нашата економија, купувајте македонски производи


Квалитетот на македонската храна е признаен насекаде низ светот. Нашите производи децении наназад ги добиваат првите места на светските саеми, затоа што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целиот живот го минувам работејќи на заштитата на македонското културно наследство. И се уште, и по толку години, се радувам и се изненадувам со народната ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во рамките на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за комуникација со граѓаните “вашите проблеми, заеднички решенија-ја сакам Македонија”, до нашата партија и денес ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сведоци сме на едно различно време, проследено со тешки и неочекувани предизвици. Време кога целото наше внимание е насочено кон заштита на здравјето на ...
| | веќе видена | слични

Граѓанин од Скопје бара градот да ги снабди со заштитна опрема - маски, ракавици и скафандери, комуналните работници и другите работници од јавните ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Македонија е пред предизвик да ја мине оваа епидемија која ги покажа сите системски слабости на власта, пред се на здравствениот и на економскиот сектор. Пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 623 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од ...
сите 215 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 516 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
сите 410 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 200 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трипуновски: Имаме обврска кон нашата економија, купувајте македонски производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: