Медицинските сестри во болница во Њујорк носат кеси за ѓубре наместо заштитна опрема


Поради недостиг на заштитна опрема во една болница во Менхетен, Њујорк, медицинските сестри биле принудени да носат на себе кеси за ѓубре. На фотографијата, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Бројот на смртни случаи меѓу заразените со Ковид-19 во Њујорк во понеделникот попладне се искачи на 914 за шест пеколни часа во кои починале 124 луѓе, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендру Куомо ги повика здраствените работници од САД да помогнат, бидејќи во Њујорк веќе се заразени над ...
| | веќе видена | слични

САД се ближат кон билансот на Кина откако во оваа земја се регистрирани 3.170 смртни случаи од КОВИД-19. Италија и Шпанија, двете најпогодени земји во Европа, ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра вработена во болницата Елмхрст во Њујорк опиша колку брзо се менува состојбата на пациентите заразени со коронавирус. – Ситуацијата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицинските сестри во болница во Њујорк носат кеси за ѓубре наместо заштитна опрема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: