Бислимовски: Невидено до сега намалување на цените на горивата

2 копии
3 копии
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека очекува во следните неколку дена Саудиска Арабија и Русија да постигнат договор за производството на нафта и ...
| | веќе видена | слични

Континуираниот пад на цената на нафтата на светските берзи придонесе и во земјава горивата да се продаваат по пониски цени кои секоја недела ги одредува ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Пазарот со нафта е презаситен, па дури и со онаа која се произведува од нафтени шкрилци, а ваквата енормна понуда би можело и понатаму да го обезвреднува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Загриженоста за побарувачката ги задржа цените на нафтата под 23 долари. Aмериканско-руската најава за преговори за стабилизција на пазарите за енергенси ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 514 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски: Невидено до сега намалување на цените на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: