Дума: Не е вистина дека не сум ги почитувал препораките за изолација и сум ги ставил во опасност од зараза своите колеги


Во целост ја демантирам веста на порталот “Лидер” и останатите портали во кои се тврди дека “не сум ги почитувал препораките за изолација и сум ги ставил во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
| | веќе видена | слични

Тоа се резултати на здравствени работници на ЈЗУ Општа болница Велес кои на работните места биле во првичен контакт со тројцата сограѓани позитивни на „Ковид ...
| | веќе видена | слични

Нив во хотелот ги пречека медицинска екипа од велешката болница, составена од интернистот д-р Ристо Катранџиев и медицинскиот техничар Ангел Драскачев, како и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалникот Велес, Аце Коцевски и неговото семејство се негативни за тестото „Крус вирус“. „Драги фб пријателки и пријатели, Ве известувам дека според ...
| | веќе видена | слични

Вчера вечер во хотелот „Монтенегро” стигнаа првите 40, најголем дел од нив велешани, кои владата на Северна Македонија со чартер лет ги донесе од Малта прво ...
| | веќе видена | слични

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП) информира дека има еден вработен заболен со Ковид-19, кој навреме е хоспитализиран, а не бил во контакт со ...
| | веќе видена | слични

Ренгенолошки техничар од клиниката за Кардиологија е еден од ново заболените 18 слуачи во последното деноноќие. Тие што биле во контакт со него одат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена

Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дума: Не е вистина дека не сум ги почитувал препораките за изолација и сум ги ставил во опасност од зараза своите колеги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: