Мејлови и телефонски линии за пријавување на непочитување на мерките против Ковид-19


Владата и Инспекцискиот Совет апелираат до граѓаните да ги пријавуваат затекнатите неправилности и непочитување на владините мерки и препораки за спречување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот пазарен инспекторат покрај контролите на угостителските објекти и на трговците со одлука на Влада е задолжен да ги контролира и замрзнатите цени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Куманово, Гостивар и Тетово, а 60-тина трговци неосновано покачиле цени на производи, претежно на лимоните, констатирале инспекторите од Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични

Државниот инспекторат за труд нема точна бројка колку пријави има за непочитување на мерките за заштита и превенција на ширењето на коронавирусот од страна на ...
| | веќе видена | слични

Секој граѓанин ќе може да пријави доколку забележи угостителски објекти кои работат или, пак, зголемување на цените на основните производи. Како што информира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните да не креваат паника, зашто лимони и друго јужно овојше има, а трговците на големо и на мало да не се обидуваат да прават манипулации со цените. Да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во периодот од 23-27 март годинава шест Инспекторати спроведоа вкупно 7.633 надзори во различни сектори низ цела држава со цел да се гарантира почитување на ...
| | веќе видена | слични

Инспекторите изминативе денови имаат полни раце работа. Во периодот од 23 до 27 март годинава шесте инспекторати во земјава спровеле вкупно 7.633 надзори во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 878 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 258 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 559 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хриситијан Мицкоски „Само интервју“ на Канал 5 телевизија истакна дека власта не води сериозна борба против пандемијата на ...
сите 306 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 478 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Од преместување на лицата кои се во државен карантин до палење на хотелите во кои тие се сместени. Паднаа и првите закани преку социјалните мрежи каде мета се ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мејлови и телефонски линии за пријавување на непочитување на мерките против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: