Кирил Антовски: „И Малта презема мерки за короната, но бизнисот трпи“

 „Неспоредливо е, посебно во вечерните часови. Ние не сме навикнати на Малта таква каква што е сега“, вели 34-годишниот Кирил кој живее на оваа туристичка ...
| | веќе видена | слични

Нашиот готвач и дизајнер на храна, Филип Митевски, кој веќе четири години живее во Германија, во периодот на пандемија со коронавирус, два дена во неделата оди ...
| | веќе видена | слични

 Талентираниот кумановец ни пренесува каква е ситуацијата во местото во Германија кадешто живее и работи. Филип Митевски има 37 години, роден е во Куманово, а ...
| | веќе видена | слични

 Зошто холандските власти не поставуваат строга регулатива во време на корона и што ги натера Холанѓаните да не ги почитуваат препораките на миг, ни открива ...
| | веќе видена | слични

Останато

Здравствениот систем во земјава е подготвен да прими многу поголем број пациенти отколку што сега се третираат во болниците, а спремен е и за пикот на ...
сите 719 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 270 | | | веќе видена

Обраќање на д-р Таше ТРПЧЕВСКИ ДО ЈАВНОСТА ПО ПОВОД НОВИТЕ СЛУЧАЕВИ НА КОРОНА ВИРУСОТ ВО БОЛНИЦА „ПЛОДНОСТ“-БИТОЛА Почитувани, еве повторно мора да се обратам ...
сите 203 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 275 | | | веќе видена

Во интервју за „Фактор“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говори за економските мерки, задолжувањето на државата, солидарноста…Вас ве прозиваа во ...
сите 359 | | | веќе видена

Три сценарија подготви државата за справување со последиците предизвикани од коронавирусот во економијата. Основите сценарија – поволно, неповолно и ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирил Антовски: „И Малта презема мерки за короната, но бизнисот трпи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: