Јанески: Со загадувањево до каде сме? Во цел свет се намалува поради карантините, а кај расте


Со загадувањево до каде сме? Цел свет покажа намалување на загаденоста поради карантините и немањето фреквентност на сообраќај, кај нас за време на полициски ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија коронавирусот се шири, бројот на заразени расте, а воздухот е загаден, што негативно ќе се одрази на имунитетот. Минатата недела Загреб беше ...
| | веќе видена | слични

Од воведувањето на ограничувањата на движење поради коронавирусот, во урбаните подрачја ширум Европа е намалена загаденоста на воздухот, откриваат најновите ...
| | веќе видена | слични

Снимките од сателитот Sentinel-5 покажуваат дека во периодот од 5. до 25. март во големите градови е забележано намалување на просечното количество на штетен ...
| | веќе видена | слични

Од воведувањето на мерките за заштита поради коронавирусот, намалено е загадувањето на воздухот во урбаните области на Европа, покажуваат неодамнешните слики ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Ниту вонредната состојба, полицискиот час кој го воведе Владата како мерка против ширење на коронавируост кои го замреа движењето во земјата, како и з не го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту полицискиот час кој го воведе владата како мерка против ширење на коронавируост не го исчистија воздухот во нашата држава, како тоа што се случи во многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 561 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Лоциран е прв заболен вработен на инфективната клиника во Скопје каде лежат најтешките случаи на заболени со корона вирус. Ова го потврди министерот за ...
сите 297 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Македонија во НАТО, наведува ...
сите 261 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 291 | | | веќе видена

Суштината е како најбезолно да ја поминеме оваа работа со корона вирусот. Бројот на инфицирани од корона вирусот е се поголем. Денес имаме алармантен податок ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 441 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер кој работи во Судот реши јавно да објави дека е заразен од корона и оти е хоспитализиран во прилепската болница. Тој бара и сите кои ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанески: Со загадувањево до каде сме? Во цел свет се намалува поради карантините, а кај расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: