После Курти ќе дојде Мурти: Ова е коментарот на Вулин за сега веќе поранешниот премиер на Косово

Министерот за одбрана на Србија Александар Вулин смета дека нема да има голема промена во политката на Косово по изгасувањето на недоверба на владата на ...
| | веќе видена | слични

Белградскиот саем од денеска е место каде што Србите кои доаѓаат од дијаспората но и од земјата кои мораат да минат низ задолжителната самоизолација од две ...
| | веќе видена | слични

Карантината на саемот Нови Сад, во кој ќе бидат сместени граѓани заразени со вирус со блага клиничка слика, се предвидени 1.000 кревети, а пациентите ќе имаат ...
| | веќе видена | слични

Во привременaта болница, уредена во салите на Белградскиот саем за сместување на заболените со блага клиничка слика на Covid-19, во неделата се примени првите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Србија нема да носи потешки мерки, да затвора градови, туку од утре почнува со масовно тестирање, масовна изолација на полесните случаи во „привремените ...
| | веќе видена | слични

Нема тестови за лицата кои се во карантин во бања во Дебар. Откако заврши нивната 14 дневна изолација тие треба да се вратат во своите домови, а дома ќе ...
| | веќе видена | слични

Денеска почнува да работи карантинот во белградскиот саем. Наместо во болници, полесно болните и оние со лесни симптоми за кои постои сомнеж дека можеби се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пулмологот Бранимир Несторовиќ по завршувањето на седницата на Кризниот штаб, изјави дека утре од 14 часот ќе почне со работа објектот на Саемот, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После Курти ќе дојде Мурти: Ова е коментарот на Вулин за сега веќе поранешниот премиер на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: