Во болница во Њујорк, медицинските сестри носат кеси за ѓубре наместо заштитна опрема


Поради недостиг на заштитна опрема во една болница во Менхетен, Њујорк, медицинските сестри биле принудени да носат на себе кеси за ѓубре. На фотографијата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Њујорк, каде што денес има точно онолку позитивни случаи на коронавирусот колку што има во цел Иран, на сила стапи новиот правилник за ‘спасување’ на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени од коронавирусот во Њујорк расте, а во последните 72 часа бројот на починати повеќе од двојно се дуплираше и сега изнесува 1941. Првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 16.000 луѓе можат да ги загубат животите од коронавирусoт во Њујорк, изјави гувернерот на државата Њујорк, Ендрју Куомо. Куомо ги предупреди другите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Њујорк е најтешко погоден од епидемијата на Ковид-19 во САД. Во оваа американска сојузна држава има над 75 илјади заразени, од кои 1,193 лица се полициски ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Бројот на смртни случаи меѓу заразените со Ковид-19 во Њујорк во понеделникот попладне се искачи на 914 за шест пеколни часа во кои починале 124 луѓе, односно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 622 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од ...
сите 216 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 516 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
сите 409 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во болница во Њујорк, медицинските сестри носат кеси за ѓубре наместо заштитна опрема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: