Оксфорд: Половина од британската популација била заразена од корона, поголем број од граѓаните се излекувале!!

Според „ Financial Times" ако оваа теорија се покаже како точна, тогаш би можела драстично да се менува стратегијата на борбата против ширење на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во однос на објавите во дел од медиумите за бројот на позитивни случаи од тестираните пациенти во Систина, Министерството за здравство го појаснува следното. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за здравство соопшти дека сите пациенти кои се детектираат како позитиви на тестовите на антитела кои ги прави болницата Систина, задолжително ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од „Аџибадем Систина“ реагираат на синоќешното соопштение на Министерството за здравство во кое се вели дека тестовите кои ги користи приватната клиника ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со зголемувањето на интензитетот на тестирањата со т.н. брзи тестови, се зголеми и бројот на позитивни резултати. „Аџибадем Систина“ позитивните ги препраќа во ...
| | веќе видена | слични

По информацијата за 54 потврдени случаи на Систина, вчера се огласија од Министерството за здравство. Во однос на објавите во дел од медиумите за бројот на ...
| | веќе видена | слични

Тестовите кои ги користи приватната клиника Систина се различен тип од тестовите на сите останати институции. Имено, тие тестови го детектираат присуството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем во земјава е подготвен да прими многу поголем број пациенти отколку што сега се третираат во болниците, а спремен е и за пикот на ...
сите 762 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 263 | | | веќе видена

Во интервју за „Фактор“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говори за економските мерки, задолжувањето на државата, солидарноста…Вас ве прозиваа во ...
сите 561 | | | веќе видена

Обраќање на д-р Таше ТРПЧЕВСКИ ДО ЈАВНОСТА ПО ПОВОД НОВИТЕ СЛУЧАЕВИ НА КОРОНА ВИРУСОТ ВО БОЛНИЦА „ПЛОДНОСТ“-БИТОЛА Почитувани, еве повторно мора да се обратам ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оксфорд: Половина од британската популација била заразена од корона, поголем број од граѓаните се излекувале!!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: