ЕУ: 373 милиони евра за социо-економско закрепнување на Западен Балкан


2 копии
2 копии
3 копии

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархељ изјави дека сите партнери на ЕУ од Западен Балкан го потврдиле нивното учество во Договорот за заеднички набавки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите шест партнери на ЕУ од Западен Балкан – Северна Македонија, Албанија, Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Косово го потврдија своето учество во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изрази жалење поради задоцнетата реакција на Европската унија за пандемијата на коронавирус, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен и се извини на Италија поради задоцнетата реакција на Европската Унија за здравствената криза, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Двајца пациенти позитивни на Ковид-19 починаа од компликации поради инфекцијата, дознава Алсат. Според Алсат едниот од починатите е од Скопје, а другиот од ...
сите 763 | | | веќе видена

Кире Наумов, директорот на Развојната банка на Северна Македонија, очекува следната недела до засегнатите претпријатија-апликанти да се исплатат првите ...
сите 308 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 155 | | | веќе видена

Бројот на заразени од коронавирусот во земјава продолжува да расте. Меѓу новозаразените е и еден новинар кој неодамна ги интервјуирал лидерот на СДСМ и лидерот ...
сите 188 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: 373 милиони евра за социо-економско закрепнување на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: