Коронавирусот потврден кај 177 лица, меѓу нив 15-ина се здравствени работници


Трета жртва од Ковид-19 во земјава и втора од Дебар. Пациентката на 66 години која неколку дена беше во тешка состојба и на машина за дишење почина вчера на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Средства за заштита има доволно. Имавме доволно количина и на маски и на раквици и на заштитна опрема и ги имаме и сега. Факт е дека тие маски, таа заштитна ...
| | веќе видена | слични

Во однос на бројот на заболените медицински лица, која до вчера бил 17, Филипче потенцира дека дел од нив не биле свесни дека имале контакт со заболен, ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот систем е во целосна добра кондиција и подготвен и за зголемен број случаи на коронавирусот, смета министерот за здравство Венко Филипче. -Нашиот ...
| | веќе видена | слични

Во Заводот за рехабилитација „Козле“ се уште траат анализите, анкетите. Земени се материјали на уште 18 вработени, веднаш по стигнувањето на сите резултати ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство на денешната прес-конференција истакна дека на Клиниката се инфективни болести се хоспитализирани 41 пациенти од кои седум се во ...
| | веќе видена | слични

Во овој момент е добро што имаме линеарно зголемување на бројот на случаите, приближно ист број секој ден, а не експоненцијално, но ние сме спремни да ...
| | веќе видена | слични

Најстроги санкции за вработениот на Кардиологија, доколку знаел дека има симптоми на корона вирус, но одел на работа и ги довел во ризик колегите и пациентите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена

Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот потврден кај 177 лица, меѓу нив 15-ина се здравствени работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: