Русија ги укинува сите меѓународни летови


2 копии

Главниот лекар во болницата во Комунарка, недалеку од Москва, каде што се лечат заразени со коронавирус, и самиот се инфицирал. Минатата недела рускиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рускиот премиер Михаил Мишустин денеска побара од регионалните гувернери да направат план за воведување на исти ограничувања за движење, како оние воведени во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Жителите на рускиот главен град ќе можат од денес да ги напуштаат своите домови само под посебни услови, во склад со новите мерки кои имаат за цел да го ...
| | веќе видена | слични

Општ режим на самоизолација, без оглед на возраста, се воведува утре во Москва, без влез и излез од градот. Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 573 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 450 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 259 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ги укинува сите меѓународни летови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: