Трипуновски: Апелирам земјоделците да произведат повеќе храна, а до сите останати граѓани да го купиме тоа што е произведено на македонските ниви


Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска имаше видео обраќање. Квалитетот на македонската храна е признаен насекаде низ светот. Нашите производи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целиот живот го минувам работејќи на заштитата на македонското културно наследство. И се уште, и по толку години, се радувам и се изненадувам со народната ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во рамките на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за комуникација со граѓаните “вашите проблеми, заеднички решенија-ја сакам Македонија”, до нашата партија и денес ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сведоци сме на едно различно време, проследено со тешки и неочекувани предизвици. Време кога целото наше внимание е насочено кон заштита на здравјето на ...
| | веќе видена | слични

Граѓанин од Скопје бара градот да ги снабди со заштитна опрема - маски, ракавици и скафандери, комуналните работници и другите работници од јавните ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Македонија е пред предизвик да ја мине оваа епидемија која ги покажа сите системски слабости на власта, пред се на здравствениот и на економскиот сектор. Пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трипуновски: Апелирам земјоделците да произведат повеќе храна, а до сите останати граѓани да го купиме тоа што е произведено на македонските ниви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: