ВЛАДА: Бесплатни телефони и е-маил за пријавување на граѓани кои не ги почитуваат владините мерки против коронавирусот


Владата и Инспекцискиот совет апелираат до граѓаните да ги пријавуваат неправилностите и непочитувањето на владините мерки и препораки за спречување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот пазарен инспекторат покрај контролите на угостителските објекти и на трговците со одлука на Влада е задолжен да ги контролира и замрзнатите цени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Куманово, Гостивар и Тетово, а 60-тина трговци неосновано покачиле цени на производи, претежно на лимоните, констатирале инспекторите од Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични

Државниот инспекторат за труд нема точна бројка колку пријави има за непочитување на мерките за заштита и превенција на ширењето на коронавирусот од страна на ...
| | веќе видена | слични

Секој граѓанин ќе може да пријави доколку забележи угостителски објекти кои работат или, пак, зголемување на цените на основните производи. Како што информира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните да не креваат паника, зашто лимони и друго јужно овојше има, а трговците на големо и на мало да не се обидуваат да прават манипулации со цените. Да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во периодот од 23-27 март годинава шест Инспекторати спроведоа вкупно 7.633 надзори во различни сектори низ цела држава со цел да се гарантира почитување на ...
| | веќе видена | слични

Инспекторите изминативе денови имаат полни раце работа. Во периодот од 23 до 27 март годинава шесте инспекторати во земјава спровеле вкупно 7.633 надзори во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 514 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 141 | | | веќе видена

Според синоќешните податоци, заболени во светот од Ковид-19 има повеќе од 850.000, околу 180.000 се излекувани, а починале 42.000. Најмногу регистрирани ...
сите 787 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДА: Бесплатни телефони и е-маил за пријавување на граѓани кои не ги почитуваат владините мерки против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: