Го наградувате или мотивирате вашето дете со храна? ЕВЕ КАКО ДА ГО ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГО ПРАВИТЕ ТОА


Во некоја ситуација, секој родител ја користи храната за да го награди своето дете за доброто однесување или да го утешат кога е тажно и разочарано.Веројатно ...
| | веќе видена | слични

Иако затворањето во домот предизвика вознемиреност кај многумина, затворањето на градинките и училиштата треба да се смета како можност за зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Меѓу многуте секојдневни проблеми со кои се соочуваат родителите во текот на оваа пандемија, често не се зборува за една особено ранлива група родители, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жалам што како генерација на деца во оваа учебна година, имавте судбина својот прв училишен ден да го започнете со доцнење, а еве и сега можеби и нема да ја ...
| | веќе видена | слични

Многумина од родителите не знаат дали да го слушаат советот од бабите и дедовците, од интернет или од сите други родители, па често прават грешки. Но, најдобар ...
| | веќе видена | слични

Луѓето од различни возрасти се загрижени за ширењето на коронавирусот, а тинејџерите, генерално, често сите емоции ги доживуваат уште поинтензивно. Ако ...
| | веќе видена | слични

 Заедно со изолацијата и намалувањето на контактот со луѓе, си доаѓаат и женските проблеми, на пример – подраснати нокти. Доколку немате друг избор, освен да ...
| | веќе видена | слични

 Во последниве денови бевме сведоци на зголемена паника поради пандемија што го зафати светот, а промената на вестите од час во час сигурно придонесува за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 879 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 558 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека како лидерна претседател на опозициона партија постојано се обидува ...
сите 295 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 479 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Од преместување на лицата кои се во државен карантин до палење на хотелите во кои тие се сместени. Паднаа и првите закани преку социјалните мрежи каде мета се ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го наградувате или мотивирате вашето дете со храна? ЕВЕ КАКО ДА ГО ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГО ПРАВИТЕ ТОА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: