Со промена на договорените услови за кредитите до побрза и поедноставна исплата


Донесена е уредбата со која се утврдува како банките и штедилниците можат во текот на вонредната состојба на граѓаните и фирмите да им понудат одложување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одложување на отплатата на обврските по кредитите до шест месеци, понудија банките и штедилниците за граѓаните поради кризата, а олеснувања за отплата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Халкбанк АД Скопје донесе одлука на сите физички лица, клиенти на банката, кои по која било основа немаат ненаплатени кредитни обврски подолго од 90 дена на ...
| | веќе видена | слични

Шпаркасе Банка Македонија на својата веб страница објави кратка информација поврзана со развојот на концептот за олеснување на отплатата на кредитните ...
| | веќе видена | слични

Тутунска банка одлучи на сите граѓани ќе им даде можност да запрат со плаќање на кредитите во рок од шест месеци. Имено, сепак им остава избор ако сакаат да ...
| | веќе видена | слични

Во услови на вонредна состојба и значајни рестрикции кои со себе неминовно носат финансиски ефекти врз работењето на компаниите и примањата на населението, ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје, на својата веб-страница www.kb.com.mk објави дека во текот на следната недела ќе истакне Јавна понуда за промена на условите за ...
| | веќе видена | слични

ОДЛОЖУВАЊЕ НА НАПЛАТА НА КРЕДИТНИ ОБВРСКИ ЗА СИТЕ ФИЗИЧКИ ЛИЦА – КЛИЕНТИ НА ХАЛКБАНК АД СКОПЈЕ ЗА 6 МЕСЕЦИ Поаѓајќи од фактот дека нема поединец или семејства ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со цел полесно надминување и ублажување на негативните ефекти од кризната ситуација предизвикана од пандемијата на вирусот COVID-19, НЛБ Банка презема посебни ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка а.д. Битола ќе се придружува до сите препорачани мерки и одлуки од страна на финансиските и монетарни власти за справување со економската криза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со промена на договорените услови за кредитите до побрза и поедноставна исплата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: