Од досада во карантин, излегол на тераса и ИСПУКАЛ 25 КУРШУМИ во воздух


2 копии

Шпанската полиција открила шест лица кои имале оргии во бордел во Мадрид за време на полицискиот час поради коронатавирусот. Според локалните медиуми, неколку ...
| | веќе видена | слични

Поради коронавирусот, многу земји го забранија движењето или значително редуцираа како на пешаците така и на возилата, мотоциклите, велосипедите. Една од ...
| | веќе видена | слични

Како и многу земји во светот, така и Индија деновиве прогласи полициски час поради пандемијата со коронавирусот. Но, за да се задржат сите 1.3 милијарди луѓе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Белград, Зоран Радојичиќ раскажал што му се случило со српската полиција додека доаѓал на гостување во емисијата „Белградска хроника“ на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од досада во карантин, излегол на тераса и ИСПУКАЛ 25 КУРШУМИ во воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: