Човекот кој стои позади Zara и Massimo Dutti во борба против коронавирусот

Светски познатиот дизајнер, Џорџо Армани, во своите фабрики во Италија веќе не шие луксузна облека, туку заштитни одела за здравствените работници. Тој се ...
| | веќе видена | слични

Познатиот моден дизајнер Џорџо Армани реши да ѝ помогне дополнително на Италија во борбата против коронавирусот. Тој донесе одлука сите фабрики на неговата ...
| | веќе видена | слични

Џорџо Армани неодамна испрати специјално соопштение. Сите негови фабрики ќе произведуваат заштитна облека за лекарите и медицинските сестри.Покрај овој ...
| | веќе видена | слични

Модниот дизајнер Џорџо Армани беше меѓу првите кој донираше голема сума пари за италијанското здравство, кое во моментов се бори со пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Модниот дизајнер Ралф Лорен објави дека неговата фирма дава 10 милиони американски долари за борба против коронавирусите, најголемата донација меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај полицискиот час и новите владини мерки, во Словенија е регистриран рекорден број новозаразени со коронавирус – 1.503.Во последните 24 часа биле ...
сите 879 | | | веќе видена

Вилма Рускоска, јавната обвинилетка за организиран криминал, во утринската програма на „Студио 10“ на 24 вести рече дека следува финансиско вештачење за ...
сите 108 | | | веќе видена

Крајно сомнителен е начинот на доделување на грантови во Националната агенција од страна на Лидија Димова. Повеќе од десет дена бараме објавување од страна на ...
сите 201 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 160 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Инфективното одделение од кумановската општа болница веќе со недели е пополнето, потврдија и од болницата и министерот за здравство. Во овој момент, информираа ...
сите 156 | | | веќе видена

Вкупниот финансиски износ на третата бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро и мали претпријатија погодени од КОВИД-19 (Ковид 3) е 31 ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човекот кој стои позади Zara и Massimo Dutti во борба против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: