КОВИД-19 потврден кај 177 лица, меѓу нив 15-ина се здравствени работници


5 копии

Сите јавно-здравствени установи се придржуваат до препораките за третман на итни и неодложни пациенти, вклучувајќи ги и оние со малигни заболувања. Во ...
| | веќе видена | слични

Негативен е тестот на новороденчето на родилката од Куманово која е заболена со коронавирус и се лекува на Инфективната клиника, потврдија за НОВА од Клиниката ...
| | веќе видена | слични

Направени се епидемиолошки анкети бидејќи бил во контакт со колегите од болницата и преземени се мерки, информира денеска на прес-конференција министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус . Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, ...
| | веќе видена | слични

Потврдени се 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 1, и со тоа вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица, соопшти Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични

Потврден е случај на коронавирус на психијатар во болницата во Демир Хисар, соопшти денеска на прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче . Со ...
| | веќе видена | слични

Имаме случај во Психијатриската болница во Демир Хисар преку Центарот за јавно здравје во Прилеп, потврден е доктор психијатар кој што работел во болницата во ...
| | веќе видена | слични

Доктор од психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирусот, информираше министерот Венко Филипче на прес-конференција. „Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 531 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД-19 потврден кај 177 лица, меѓу нив 15-ина се здравствени работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: