Ц. Звезда на Панчев и Најдоски, моментално петта во изборот на „Марка“ за најдобар тим во историјата


Деновиве „Марка“ прави избор на најдобар тим во светот во историјата. Читателите на престижниот и влијателен спортски весник од Мадрид, гласаат за тоа кој е ...
| | веќе видена | слични

Многумина од вас сигурно ја знаат приказната за Дарко Панчев, а ние сега во недостаток на спорт ќе ве потсетиме на истата. Воедно ова е прилика за некој што не ...
| | веќе видена | слични

Дарко Панчев пред 30 години беше светска марка во фудбалска Европа. Беше „Златна копачка“, беше еден од најдобрите, ако не и најдобар голгетер на Стариот ...
| | веќе видена | слични

Шампионската генерација на Црвена Звезда од 1991 година се наоѓа во конкуренција за најдобра во историјата, во изборот на шпанска Марка. На листата се наоѓаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарската легенда од овие простори Борислав Бора Станковиќ денеска беше погребан на Новите гробишта во Белград. На погребот присуствуваа само членови на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ц. Звезда на Панчев и Најдоски, моментално петта во изборот на „Марка“ за најдобар тим во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: