Кинезите успешно лекувале пациенти заразени со коронавирус со помош на матични клетки


Кинеските експерти вчера објавија дека против коронавирусот, меѓу другото, се бореле и со матични клетки. Матичните клетки можат да им помогнат на пациентите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пациенти од Кина за кои се мислело дека закрепнале од коронавирусот, повторно биле позитивни на новата болест, пренесува британски Sun. Кај дури 14 проценти од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 3 до 10 проценти од пациентите со Ковид-19 повторно биле позитивни на коронавирусот откако биле излекувани и отпуштени од болница, откриле лекарите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Матичните ќелии можата да го натераат нашиот имун систем да работи подобро во моментите кога сме во многу тешка здравствена состојба. Можат да спречат реакции ...
| | веќе видена | слични

Лекарите предупредуваат дека дебелите луѓе имаат поголема веројатност да заболат од коронавирус. Според студијата спроведена од Националната здравствена служба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мажите, постарите и хроничните пациенти се повеќе изложени на заболување на новиот коронавирус, покажуваат податоците од почетокот на епидемијата. Мажите не ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација соопшти дека 14 проценти од луѓето со „Ковид-19“, болест предизвикана од новиот коронавирус, развиваат тешка клиничка слика ...
| | веќе видена | слични

Кинезите ги пофалија Јапонците, веќе спровеле студии. Медицинските работници во Кина ги пофалија Јапонците кои почнале да го користат новиот лек за лекување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинезите успешно лекувале пациенти заразени со коронавирус со помош на матични клетки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: