Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот


Светот го живее четвртиот месец од почетокот на новата реалност. Светската здравствена организација изрази длабока загриженост за глобалната ескалација на ...
| | веќе видена | слични

Регионот Гранд Ест (Источна Франција) е првиот кој даде официјална бројка за бројот на починатите во домовите за стари лица, кои се наоѓаат на негова ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 950.708 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 48.311, а оздравеле 202.826 луѓе. – ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Адханом Гебрејсус изрази длабока загриженост поради глобалното ширење на коронавирусот и ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор, Др Тедрос Аданом Гебрехесус вели дека во последните пет недели сме сведоци на енормно зголемување на бројката на нови случаи, кои како ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Светската здравствена организација,Тедрос Аданом Гебресиус изрази длабока загриженост за глобалното ширење на коронавирусот и бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска изнесува 555 лица. Од нив во моментов на Инфективната клиника се хоспитализирани 74 пациенти, ...
сите 715 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 234 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: