„Морам да одам на кафе“: Ќерката во Италија го моли татка си да не излегува од дома

Некои навики тешко се искоренуваат. Тоа посебно важи за Италијанците кои си имаат дневна рутина а тоа е одење на кафе. На ова видео се гледа еден Италијанец ...
| | веќе видена | слични

Збунувачки информации од експерти стигнуваат до загрижените граѓани поради пандемијата со коронавирусот во светов. Експертите ги збунуваат преплашените луѓе ...
| | веќе видена | слични

Во тек е состанокот на Националниот Совет за безбедност посветен на кризата со корона вирусот и вонредната состојба. Се дискутира неколку часа а по ...
| | веќе видена | слични

Нашата фудбалска легенда Дарко Панчев во 1992 година имаше непријатно искуство со грчките власти. Во првата сезона откако Црвена Звезда стаана европски првак, ...
| | веќе видена | слични

Нашите баби и дедовци се бореа за слобода, нашите мајки и татковци за незавиност, а нашата битка беше за членство во НАТО... Денешниов датум ќе влезе во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 540 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 164 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Морам да одам на кафе“: Ќерката во Италија го моли татка си да не излегува од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: