Медицински сестри од САД фотографирани во кеси за ѓубре, немаат заштитна опрема


Медицинскиот персонал во една од болниците во Менхетен се справува со недостаток од заштитна опрема, па медицинските сестри се принудени да носат кеси за ѓубре ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Њујорк, каде што денес има точно онолку позитивни случаи на коронавирусот колку што има во цел Иран, на сила стапи новиот правилник за ‘спасување’ на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени од коронавирусот во Њујорк расте, а во последните 72 часа бројот на починати повеќе од двојно се дуплираше и сега изнесува 1941. Првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 16.000 луѓе можат да ги загубат животите од коронавирусoт во Њујорк, изјави гувернерот на државата Њујорк, Ендрју Куомо. Куомо ги предупреди другите ...
| | веќе видена | слични

Томи е еден од шестте нови роботи кои им помагаат на лекарите и медицинските сестри за грижата на пациентите во болницата Чирколо во Варезе, град на северниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Њујорк е најтешко погоден од епидемијата на Ковид-19 во САД. Во оваа американска сојузна држава има над 75 илјади заразени, од кои 1,193 лица се полициски ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 448 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 165 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицински сестри од САД фотографирани во кеси за ѓубре, немаат заштитна опрема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: