ВИРОЛОГ ОД САД: Постојат 4 трипа на корона, СО ТРИ СЕ СООЧУВАМЕ СЕКОЈА ГОДИНА


Вирологот Џон Вилијамс, шеф на одделот за педијатриски и заразни болести на Универзитетот во Питсбург, откри како правилно да ги мие рацете и зошто е тоа ...
| | веќе видена | слични

Веројатно сте забележале дека локалните продавници имаат известувања да носите ракавици и маска додека пазарите, да не фаќате предмети па да ги враќате назад ...
| | веќе видена | слични

Ако мислевте дека чувањето на лебот во фрижидер го продолжува рокот на траење, експертите не се согласуваат со тоа. Имено, чувањето на лебот во фрижидер ...
| | веќе видена | слични

Повеќе француски регионални политичари ги обвинија САД дека со натплаќање им ги одземаат порачаните заштитни маски во Кина. Францускиот регион Гранд Ест на ...
| | веќе видена | слични

Ванг Хаинг, фармацевт во болницата во Медицинскиот универзитет во Пекинг, изјави дека носењето маски и миењето на раце не е доволна заштита од коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 558 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 490 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Од преместување на лицата кои се во државен карантин до палење на хотелите во кои тие се сместени. Паднаа и првите закани преку социјалните мрежи каде мета се ...
сите 327 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави денеска дека вкупниот број на позитивни велешани на коронавирусот изнесува осум. Според оваа евиденција во изминатите 24 ...
сите 132 | | | веќе видена

Mицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сакаат да ги земат парите на граѓаните од вториот пензиски фонд, а не сакаат да се откажат од државното финансирање. И во време на ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИРОЛОГ ОД САД: Постојат 4 трипа на корона, СО ТРИ СЕ СООЧУВАМЕ СЕКОЈА ГОДИНА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: