Во Франција за 24 часа починаа 231 лице, Макрон ја вклучува и војската

2 копии

Паричната казна за непочитување на мерките за ограничено движење во Франција од денеска се зголемува на 200 евра, наспроти досегашната од 135 евра. Казната се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
4 копии

Премиерот Едуард Филип изјави дека кризата со коронавирусот сега е глобална и дека во Франција првите 15 дена од април „ќе бидат уште потешки од 15-те дена што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Франција од коронавирусот во последните 24 часа во болниците починале 319 луѓе, со што бројот на вкупно починатите достигна 2.314 лица, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон во интервјута за италијанските дневни весници наведе дека не е задоцнета реакцијата на епидемијата со новиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Франција за 24 часа починаа 231 лице, Макрон ја вклучува и војската

Од:
До кого (е-маил):
Порака: