ВМРО-ДПМНЕ: Македонија поради СДСМ е меѓу најкорумпираните земји со разорен систем кој не може да одговори на предизвиците


2 копии

Европската Унија одлучи да не ја казни Македонија заради неспособноста и криминалот на Зоран Заев. Европската Унија не гледа закана во него, дека може да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ и Заев и во време на вонредна состојба и глобална пандемија профитираат. СДСМ и Венко Филипче беа фатени во корупција со респираторите, сега се фатени во ...
| | веќе видена | слични

Игор ЈАНУШЕВ Криминалците си остануваат криминалци и во редовна и во вонредна состојба. Фатени во корупција со респираторите, сега фатени во корупција со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Криминалците си остануваат криминалци и во редовна и во вонредна состојба, порачува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. -Фатени во корупција ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека здравствените работници мака мачат со опрема, Заев и неговите функционери фрлаат милиони по ручеци и патувања. Додека работниците едвај врзуваат крај со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

12% од заболените со корона се лекари и здравствен персонал. Тоа значи само едно, дека оние кои се во прва линија во борбата со епидемијата се ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од видео обраќање на Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ „Почитувани граѓани на Македонија, Државата е пред најголемиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата е пред најголемиот предизвик од своето постоење. Криза од досега невидени размери е пред нас. Македонија е пред нов предизвик. Здравствен и економски. ...
| | веќе видена | слични

Од медицината научив дека најважно за здравјето на човекот е дисциплината, а од животот дека животот е време. Меѓутоа животот не е само тоа што го живееме туку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија поради СДСМ е меѓу најкорумпираните земји со разорен систем кој не може да одговори на предизвиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: