Американски нобеловец: Најлошото од коронавирусот ќе помине побрзо отколку што се мисли


Нобеловецот и биофизичар од Стенфорд, Мајкл Левит, почнал со анализирање на бројни случаи на коронавирус во јануари и правилно предвидел дека Кина ќе излезе од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионот Гранд Ест (Источна Франција) е првиот кој даде официјална бројка за бројот на починатите во домовите за стари лица, кои се наоѓаат на негова ...
| | веќе видена | слични

Со 950 починати од корона вирус со последните 24 часа, Шпанија стана втора најпогодена европска држава со 10.003 лица кои досега ја загубија битката. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Една млада жена од домородното население, од селце зафрлано длабоко во прашумите на Амазонија, е заразена од коронавирус. -Ова е прв случај на Ковид-19 што е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 950.708 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 48.311, а оздравеле 202.826 луѓе. – ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор, Др Тедрос Аданом Гебрехесус вели дека во последните пет недели сме сведоци на енормно зголемување на бројката на нови случаи, кои како ...
| | веќе видена | слични

Покрај Италија нај погодена земја.Број на заболени и починати во Шпанија вртоглаво расте, а постои можност таа земја да ја надмине Италија по број на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 527 | | | веќе видена

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 160 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 234 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски нобеловец: Најлошото од коронавирусот ќе помине побрзо отколку што се мисли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: