Зошто Германија има толку многу заразени од коронавирус, а толку малку починати - како успешно се бори со заразата


Зошто Германија има толку малку случаи на починати од корона вирус? На ова прашање се обидува да најде одговор Си-Ен-Би-Си Њуз. Иако во земјата се регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп во средата ја отфрли директивата за национално затворање дома, но кажа дека може да им наложи на авиокомпаниите да ...
| | веќе видена | слични

Руски авион со 60 тони вентилатори, маски, респиратори и друга опрема, слета на аеродромот „ЏФК“ во Њујорк, како помош за Америка против коронавирусот. Помошта ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на заболени од коронавирусот во Њујорк расте, а во последните 72 часа бројот на починати повеќе од двојно се дуплираше и сега изнесува 1941. Првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 16.000 луѓе можат да ги загубат животите од коронавирусoт во Њујорк, изјави гувернерот на државата Њујорк, Ендрју Куомо. Куомо ги предупреди другите ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртните случаи како последица од заразата со новиот тип коронавирус во Италија и во средата се зголеми за повеќе од 700 лица, а високи функционери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 590 | | | веќе видена

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 316 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 523 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 319 | | | веќе видена

Фирмите кои користат субвенција од Владата нема да смеат да отпуштаат работници до јули, а не до септември како што првично стоеше во уредбата за поддршка на ...
сите 200 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 191 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Германија има толку многу заразени од коронавирус, а толку малку починати - како успешно се бори со заразата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: