Во Хонг Конг користат роботи за дезинфицирање на метро вагоните

Томи е еден од шестте нови роботи кои им помагаат на лекарите и медицинските сестри за грижата на пациентите во болницата Чирколо во Варезе, град на северниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Бројот на смртни случаи меѓу заразените со Ковид-19 во Њујорк во понеделникот попладне се искачи на 914 за шест пеколни часа во кои починале 124 луѓе, односно ...
| | веќе видена | слични

Докторите и медицинските сестри на првата линија во борбата против коронавирусот во Италија се речиси непрепознатливи зад своите маски, ракавици и мрежи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Екипата на ББЦ објави видео од одделението за интензивна нега во Сеул, во Јужна Кореја, каде што се сместени пациентите болни од коронавирусот. Снимката што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 795 | | | веќе видена

Северна Македонија утре за прв пат ќе учествува на состанокот на НАТО како полноправна членка како другите 29 земји во Алијансата. Поради состојбата со ...
сите 344 | | | веќе видена

Концептот за одложување на кредитите е добар, и тоа е помошта што треба на граѓаните и на фирмите да им ја понудиме во овој момент. Тоа е помош од државата, ...
сите 550 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 294 | | | веќе видена

Сите пациенти кои се детектираат како позитивни на тестовите на анти тела кои ги прави Систина, задолжително треба да направат тест за присуство на вирусот во ...
сите 178 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 275 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 113 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Хонг Конг користат роботи за дезинфицирање на метро вагоните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: